Menu pionowe
Szukaj
Kategorie
  • Brak kategorii

Jezioro Bajkał i okolice

Aż trudno uwierzyć, że Bajkał to jezioro. Jest nieprawdopodobnie rozległe. Zajmuje obszar odpowiadający Wyspą Brytyjskim. Jest to największy w świecie zbiornik słodkiej wody. Stanowi 20% powierzchni słodkiej wody na naszej planecie.

Spędziliśmy trzy niezwykłe dni na polowaniach i zwiedzaniu rezerwatu i jednego parku narodowego. Polowaliśmy w rejonie delty Selenga w południowej części jeziora. Obszary dzikiej przyrody są pełne zwierząt, mimo to spotkanie z nimi jest prawdziwym wyzwaniem. Mieliśmy okazje spotkać siedem niedźwiedzi brunatnych (Ursus arctos arctos) w tym samicę z młodymi i ogromnych samców.

Przygladaliśmy się jak ogromne niedźwiedzie polują nad brzegiem Baikalolinsky Zapovyednik
Udało się nam przebywać w pobliży lemingów (Myopus schisicolor), chipmunka syberyjskiego (Tamias sibirica) i perełkowego susła. Oprócz tego widzieliśmy setki bajkalskich Plomb i Nerpa.
Tereny te porastają różne typy lasów, żyją w nich olbrzymie Jelenie, podobne do północno-amerykańskiego Łosia oraz sarny. Kontakt z dzika przyroda i zwierzyna pozostawi w naszej pamięci ślad na zawsze.

Po dwóch bajkowych tygodniach nad Bajkałem udaliśmy się prosto do rejonu Primorye na rosyjskim dalekim wschodzie. Tu również zaskakiwała nas niezwykła przyroda i tutejsi ludzie. Mieszkaliśmy z rodziną rosyjskich strażników lub naukowców. Zaskoczyła nas ich otwartość i przyjazne przyjęcia. Odmieniło to nasze uprzedzenia na temat Rosjan.

Jedna odpowiedź na Jezioro Bajkał i okolice

  • Baca mówi:

    To prawdziwy wyczyn pojechać na wycieczką w głąb Rosji. Chyba bezpieczniej jest na Antarktydzie, tu są tylko głodne niedźwiedzie, a w Rosji największym zagrożeniem są dzicy ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>