Menu pionowe
Szukaj
Kategorie
  • Brak kategorii

Primorye (Ussuri) Region rosyjskiego Dalekiego Wschodu

W tym rozległym regionie mieliśmy wyjątkową okazje obserwować tygrysy syberyjskie, pantery śnieżne, Amury i czarnego himalajskiego niedźwiedzia. Są to niewątpliwie ostatnie obszary występowania tych niezwykłych gatunków. Spędziliśmy tu trzy dni, oprowadzał nas przewodnik z Kedrova. Wiedział gdzie trzeba pójść aby spotkać interesujące nas zwierzęta. Przy okazju spotkaliśmy też mniejsze gady i płazy jak żaby, orientalnego Kumaka, węże mamusi i wiele innych gatunków. Natrafiliśmy na miejsce posiłku lamparta Amura i jeszcze niedawno uczęszczane przez niego legowisko. Najbardziej zaskoczył nas mój czteroletni syn (nas to znaczy mnie, moja żonę i naszych przewodników) zauważył zupełnie świeży ślad Amura, Leoparda cętkowanego. Musiał przechodzić tedy dosłownie przed chwilą. Ślad ten przeoczyli nawet nasi wytrawni przewodnicy. Dla mnie to było niezwykłe uczucie mieć tak bliski kontakt z przedstawicielem gatunku, którego pozostało na ziemi zaledwie 34 osobników.

Innym ważnym punktem naszej ekspedycji było tropienie śladów tygrysa. Dotarliśmy do miejsca oddalonego od ich siedziska o około dwadzieścia do trzydziestu metrów. Posuwając się w tym kierunku, znaleźliśmy się w miejscu w którym jeszcze przed chwilą były tygrysy. Świadczą o tym ślady świeże ślady na piasku, pozostawione fragmenty sierści tygrysa. Wyra żnie można rozpoznać miejsce w którym wylegiwał się olbrzymi osobnik, świeżo ugnieciona trawa i jeszcze ciepły piach. Wygląda tak, jakby tygrysy to miejsce opuściły dokładnie przed chwilą. Potwierdził to obecny z nami strażnik, twierdzi, że ślady świadczą o obecności nie wcześniej niż kilkanaście minut temu. Odeszły z pewnością właśnie dlatego, że zauważyły naszą obecność. To niezwykłe uczucie i świadomość, że może być w pobliżu i przyglądać się nam z ukrycia. Szkoda, że nie natrafiliśmy na stada jeleni Dybowskiego i Sika będących głównym celem tygrysich polowań.

Po trzech pobicia dni Kedrova (ya) Phad spędziliśmy tydzień w Lazovsky Zapovyednik gdzie opiera się na „Cordon America” i na północnym wybrzeżu ranger kordon wzdłuż Morza Japońskiego w pobliżu Glazkovka. Mamy trekked ponad 100 km w czasie naszego pobytu tam i miał sporo szczęścia. Region ten był absolutnie spektakularne i zrobiliśmy prawdziwy wysiłek, aby znaleźć goral Amur, wychwytując każdy skały i wystająca skała, w regionie, ale bez powodzenia. To była dobra zabawa tak samo jak nasz cel, aby zobaczyć goral uczynił nas skali najwyższych gór w rezerwie, aby poza grube stare wzrostu baldachim koreański Pine, że się widząc wychodnie skalne trudne. Zrobiliśmy dobry obserwacja podgatunku Ussuri z himalajskiego czarnego niedźwiedzia, a nawet śledzić go na kilka kilometrów i klip jogging … też wkradł się na ogromny starego świata borsuka i widziałem dużo świeżego znak tygrysa i starych zabić. Po raz kolejny przyszedł na jelenie sika niektórych Dybowskiego i nawet usłyszał charakterystyczny kory bardzo blisko i podrażnionej jelenie piżmowe (Moschus moschiferus), a wzdłuż głównej rzeki. Widzieliśmy bardzo świeże znak Manchurian jelenia (Cervus Elephas xanthopygos), ale nie rzeczywistych obserwacji. Nie widzieliśmy dużo w drodze gryzoni zaskakująco.

Podczas gdy w regionie spędziliśmy kilka dni w Lake Khanka jakiejś Łowiectwo światowej klasy. Podczas gdy zatrzymujemy się w miejscu Victor Ludin, aby zobaczyć jego półdzikich tygrysy. Victor jest bardzo ekscentryczny indywidualnych i tylko pozwolił mi wziąć jeden obraz tygrysy w warunkach dzikiego jak. Z tego co mi powiedziano, jest to jeden więcej zdjęć niż większość użytkowników dociera do podjęcia – Myślę, że został spalony przez fotografów w przeszłości. Koty były wspaniałe i było surrealistyczne je zobaczyć kroczyć poprzez jego skrawek lasu tajgi. Podczas gdy w jego rejonie, widzieliśmy dzikie sarny (Capreolus pygarus) w tej dziedzinie. Ale kiedy uniosłem aparat, aby zrobić zdjęcie to (jeleń nie był jego własnością) rozgniewał się i zadzwonił do mnie chciwy … W sumie mieliśmy dobre tam i był pod wrażeniem mojej wiedzy rosyjskiego flory (całe dwie godziny z nim wydawało się, że absolwent egzamin ustny na łacińskich nazw roślin – zgodnie z moim przewodnikiem, zdałem z a +, a ona poinformowała mnie, że to było powodem, że pozwolił mi się jedno zdjęcie … Myślę, że to bo hots dla mojej żony, która mu się patrzeć na i ustnie flirtuje z cały czas …).

Po tych intymnych ekspozycji rosyjskiej pustyni i ludzi, dlatego ośmieliłem się Kamczatki do rozpoczęcia naszej wyprawy do Północnej Voyages bieguna do Kamczatki, dowódca Wyspy i Wyspy Kurylskie zawarcia na Sachalinie. Nie mogę polecić ten outfitter ich granicy załóg niebezpieczne niekompetencji, ale są one tylko koncert będzie, więc możesz być zmuszony do podróżowania z nimi, jeśli chcesz dostać się do tych obszarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>